Na vůni růže mám vzpomínky z nejranějšího dětství. Vyřezávané lahvičky naplněné bulharským růžovým parfémem stály na prádelníku a já je chodila očichávat. Vůně růže byla silná a těžká a musím říci, že nepatřila mezi moje oblíbené. Vůně růže mi začala být sympatická až s přibývajícími léty, když jsem se dostala k opravdu kvalitním éterickým olejům a růžové vodě. Od té doby ji mám vždy po ruce.
Pravá růžová voda je destilována vodní parou přímo z růží a neobsahuje už žádné další přidané látky jako rozpouštědla, alkohol nebo další aromata. Hodí se vám třeba na vaření, do koktejlů a nebo a to ji používám nejvíce je jako základní kámen mojí péče o pleť.Růžová voda se dá používat jako tonikum, do vlasů nebo jako základ dalších domácích produktů o péči o pleť. Pokud si čistou růžovou vodu přelijete do lahvičky s rozprašovačem, můžete ji v létě používat jako rychlé osvěžení vlasů, pomůže zklidnit zelektrizované a poletující vlasy a také uleví suché a unavené pleti.
Na co ale padne mojí růžové vody nejvíc je pleťové tonikum, které si z růžové vody míchám.
Univerzální postup je:
květová voda (80 procent)
Moje nejoblíbenější kombinace je růžová voda s arganovým (25% olejové složky), šípkovým (25% olejové složky) a mandlovým olejem (cca 50% olejové složky). Vše naliji do malé skleněné lahvičky a před aplikací třesením promíchám, vytvoří se emulze, kterou pak nanesu na tampon na obličej a tím obličej s dekoltem setřu. Můžete používat vatové tampony z bavlny, ale skvělé jsou pratelné textilní kosmetické tampony.
Při nákupu v mém oblíbeném nopooshop.cz jsem objevila i levandulovou květovou vodu, heřmánkovou a vodu pomerančovou. Už se těším, až je smíchám s olejem a použiji na pleť. Růžová voda je i skvělá jako základ výživných masek, o kterých již jsem psala zde.
Domácí kosmetika mě vždycky zajímala :) Nikčo super článek :) někdy si určitě podle tvého návodu pleťovou vodu zkusím udělat.
OdpovědětVymazatNela z blogu Růžová rtěnka